Bramy segmentowe Wiśniowski

Rodzaje bram garażowych

Brama garażowa to najważniejsze zabezpieczenie Twojego auta oraz całej zawartości garażu. Musi być zatem skuteczna i dobrze chronić dostęp do pomieszczenia. Nie bez znaczenia są oczywiście również czynniki estetyczne. Tak jak wiele jest potrzeb użytkowników pod tym względem, tak też istnieje mnóstwo rodzajów bram, różniących się od siebie parametrami i cechami charakterystycznymi. Jak odpowiednio wybrać bramę garażową? Czy powinieneś zdecydować się na bramę segmentową, uchylną, czy może rolowaną? Oto krótki przewodnik po rodzajach bram garażowych.

Bramy uchylne

Otwierają się one do góry, układając pod sufitem, równolegle do podłogi. Może działać zarówno ręcznie, jak też automatycznie. To popularne rozwiązanie i stosunkowo niedrogie. Ma jednak swoje mankamenty. Sposób zamykania się takiej bramy wymusza zagospodarowanie odpowiedniego miejsca na bramę przed garażem oraz w samym garażu. Nie wszędzie zatem brama uchylna się sprawdzi i będzie wygodna.

Bramy rolowane

Ten typ bram pozwala na uniknięcie komplikacji związanych z zagospodarowaniem miejsca. Bramy te otwierają się, zwijając się i chowając do zamontowanej nad wejściem konstrukcji. Otwierana w ten sposób brama jest wygodna i solidna, lecz dla niektórych niezbyt atrakcyjna wizualnie. Wielu użytkowników widząc ten typ zamykania bram, ma przed oczami bramy typowo przemysłowe, w zakładach pracy i magazynach. Dopasowując zatem bramę do świeżo odnowionej elewacji domu, warto poszukać innego rozwiązania.

Bramy rozwierane

To nic innego, jak klasyczne „drzwi” otwierane skrzydłami na boki. Coraz mniej producentów bram oferuje obecnie ten typ. Z biegiem lat wyszły one z użytku i stały się po prostu niepraktyczne. Wymagają miejsca na podjeździe, nie pozwalają też na tak swobodne instalowanie elektroniki i innych udogodnień. To propozycja zdecydowanie dla miłośników tego typu rozwiązań, którzy cenią przede wszystkim jego estetykę.

Bramy segmentowe

Bramy segmentowe to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie. Zbudowane są, jak wskazuje nazwa, z segmentów połączonych ze sobą. Zasada ich działania, która sprawia, że są tak popularne, polega na tym, że brama znajduje się bezpośrednio za otworem garażowym, a przy otwieraniu chowa się w prowadnice umieszczone pod sufitem. Dzięki temu bramy segmentowe nie zabierają miejsca na podjeździe, ani wewnątrz pomieszczenia. Polecane są zatem do mniejszych garaży, czy też takich, które wychodzą bezpośrednio na ulicę. Producenci bram segmentowych oferują również dużo udogodnień, elektroniki i innych dodatkowych opcji, co również nie jest bez znaczenia dla kupujących. Ten typ bramy garażowej bez wątpienia przeżywa w ostatnich latach szczyty zainteresowania wśród klientów.

Mamy nadzieję, że udało nam się przybliżyć Wam, na czym polegają różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami bram. Każdy z rodzajów wyróżnia się czymś innym, każdy zakup należy dokładnie przemyśleć, aby móc się cieszyć nową i funkcjonalną bramą segmentową, rolowaną, czy jakąkolwiek inną.