Sufity napinane – poradnik

Sufity napinane – poradnik

10 czerwca 2019 Wyłączono przez admin

Wiele osób w ostatnich latach decyduje się na montaż sufitu napinanego. Nie powinno to nikogo dziwić – jest to rozwiązanie efektowne, a także praktyczne. Pożądany efekt można osiągnąć nie tylko w dużym pomieszczeniu użytku publicznego, ale nawet w niewielkim, prywatnym mieszkaniu. Zatrzymajmy się jednak na chwilę i zastanówmy, co powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na montaż sufitu napinanego u siebie. Oto krótki poradnik i niezbędnik z wiedzą o sufitach napinanych.

Właściwości

Sufity napinane, zwane też naciąganymi, są wykonywane z membran o korzystnych dla użytkujących właściwościach. Z reguły są one szczelne, odporne na wilgoć i pleśń. Cechują się dużą izolacyjnością akustyczną i łatwo jest je utrzymać w czystości.

Montaż

Zamontowanie sufitu napinanego nie jest niczym szczególnie skomplikowanym, lecz, jak to zwykle bywa w przypadku wszelkich prac budowlanych/aranżacyjnych – na pewno sprawniej, solidniej i szybciej wykona to fachowiec niż osoba, która pracę wykonywać będzie po raz pierwszy w życiu. Cechą charakterystyczną dla tego typu konstrukcji jest też ich łatwa możliwość modyfikacji. Wprowadzenie zmian w wyglądzie Waszego sufitu będzie znacznie łatwiejsze niż w przypadku sufitów malowanych lub wykładanych kasetonami.

Koszt

Cena sufitu napinanego z oczywistych względów jest nieco wyższa niż w przypadku wielu innych rozwiązań, ale mając na uwadze efekt, który można uzyskać, na pewno warto zdecydować się na taką inwestycję. Koszt będzie różnić się w zależności od stopnia skomplikowania całego projektu. W przypadku tych bardziej rozbudowanych aranżacji koszt sufitu napinanego wcale nie musi przewyższać kosztu uzyskania analogicznej konstrukcji z użyciem sufitu podwieszanego.

Konstrukcja

Tym, co bez wątpienia wyróżnia sufity napinane spośród konkurencyjnych rozwiązań, jest ich konstrukcja i kształty sufitów, a co za tym idzie, stopień złożoności instalacji, jaki można uzyskać. Wiążącą się z tym kwestią jest też fakt, że w sufitach tego typu można niemal bez ograniczeń stosować różne rodzaje oświetlenia, a także łatwo ukryć wszelkiego rodzaju inne instalacje – kable lub rury.

Sufity napinane mają zarówno swoje zalety, jak i wady. Nie ma sensu, aby z powodu uprzedzeń i nierealnych wyobrażeń o jakiejś kwestii zrażać się do nich, ponieważ można je z powodzeniem zastosować w naprawdę wielu przestrzeniach. Ważne, aby odpowiednio wszystko przeanalizować i przystąpić do realizacji z odpowiednim podejściem oraz wiedzą. Mamy nadzieję, że powyższy artykuł Wam w tym pomoże.