Wybielamy zęby – na jakie rozwiązanie się zdecydować?

Wybielamy zęby – na jakie rozwiązanie się zdecydować?

28 lipca 2022 Wyłączono przez admin

Natura ludzka jest taka, że zawsze znajdzie coś, co będzie chciała poprawiać – nie inaczej jest z zębami, ale to bardzo dobrze, ponieważ rozsądne korygowanie natury może zdecydowanie pozytywnie wpłynąć na naszą pewność siebie oraz większe zadowolenie z życia. Co w takim razie robimy? – Wybielamy zęby!

Wybielanie zębów – domowymi sposobami czy w gabinecie?

Barwa zębów to aspekt zależny od różnorodnych czynników – zarówno genów, jak i naszych nawyków – mogą między innymi zmieniać barwę pod wpływem niektórych spożywanych pokarmów, np. kawy, herbaty, czerwonego wina, a również niekorzystnie na nasze zęby wpływa nałóg papierosowy. W celu wybielenia zębów można stosować drogeryjne pasty, ale nie odznaczają się one dobrą skutecznością, a ponadto efekty są bardzo krótkotrwałe. O inne i bardziej skutecznie sposoby warto zapytać specjalistę, jakim jest stomatolog Będzin.

Wybielanie zębów Będzin w gabinecie stomatologicznym

Gabinety stomatologiczne proponują szeroką ofertę dotyczącą poprawy barwy naszego uzębienia. Przede wszystkim stomatolog Będzin może zaproponować specjalne nakładki żelowe, które nosi się przez okres około dwóch tygodni. Innym sposobem jest metoda, która wykorzystuje światło lasera – to wybielanie przeprowadza się w gabinecie w czasie jednej wizyty i polega na nałożeniu na zęby specjalnego żelu, a następnie aktywowanie jego składników wybielających za pomocą światła. Są to metody skuteczne, ale nietrwałe – trzeba je powtarzać co jakiś czas.

Stomatolog Będzin może także zaproponować znacznie droższą, ale i trwalszą metodę, jaką są licówki. Takie rozwiązanie stosuje się przede wszystkim dla pojedynczych zębów, które z jakichś powodów, np. leczenia kanałowego, z czasem zmieniły barwę na bardziej niekorzystną. Jest to metoda, która przynosi bardzo dobre efekty i przede wszystkim trwała. O wyborze określonej metody wybielania zębów zawsze decyduje stomatolog w Będzinie – kieruje się on dobrem pacjenta, a także jego preferencjami – istnieją przeciwwskazania do wykonania niektórych, np. nadwrażliwość zębów i dziąseł.